
U heeft vast gezien dat er een bijzondere boom in De Hogeweyk staat. Naast de prachtige bloesem draagt hij ook gekleurde kaartjes met verschillende teksten.
Menigeen zie ik uitreiken naar de kaartjes, ze worden gelezen, mensen staan stil, kijken omhoog en vragen zich af welke betekenis hierachter schuilt. Nooit eerder was er zo’n boom.
De boom is een gevolg van mijn gedachte dat we ‘samen sterk staan’ in De Hogeweyk en in Oversingel PG in deze donkere tijd. Het is een middel om iedereen te laten zien, dat we er voor elkaar willen zijn en aan elkaar denken. Het is de tijd dat we elkaar niet kunnen naderen, niet omhelzen, op afstand begroeten en afscheid nemen. De boom geeft de boodschap: ‘Toch zijn we met elkaar verbonden, verbonden door het licht, we kunnen niet zonder elkaar’.
Samen met geestelijk verzorger Liande heb ik kaartjes uitgedeeld onder de collega’s met de vraag een wens, intentie, gedachte, verlangen of iets anders waardoor je je geraakt voelt op te schrijven. Iedereen was hier vrij in. De bewoners hebben kaartjes versierd met rozen. Omdat iedereen telkens weer langs de boom loopt en de kaartjes ziet, hoop ik dat men ervaart dat we er voor elkaar zijn, samen verenigd in deze boom.
Regelmatig komt de vraag van familie of ook zij deel kunnen uitmaken van de wensboom. Hierbij nodig ik u uit om een kaartje aan de boom toe te voegen zodat u deel bent van het geheel. In Oversingel PG staat een vaas met takken, symbool voor ‘de boom’ en de verbinding. U kunt zelf een kaartje pakken en aan een tak hangen. In De Hogeweyk liggen er kaartjes bij de receptie. Uw kaartje komt zeker in de wensboom, zo bent u met ons verbonden. Terwijl de wind door de boom alle gedachten, wensen, verlangens, met zich meeneemt.
Sociaal agoog Marleen Buter